Ocelové protipožární dveře

Rozdělení bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře jsou klasifikovány podle evropské normy EN 1627 do šesti úrovní odolnosti proti násilnému vniknutí – RC1 až RC6. Každá úroveň odpovídá určitému stupni odolnosti: 

– RC1: Tento stupeň odolnosti je nejnižší a znamená základní ochranu proti násilnému vniknutí. Dveře tohoto typu jsou odolné proti útoku pomocí fyzické síly, jako je kopání nebo tlakováni.

RC2: Tyto bezpečnostní dveře poskytují střední úroveň ochrany a jsou odolné proti útoku pomocí jednoduchých nástrojů, jako jsou šroubováky nebo kleště. Nabídka ocelových bezpečnostních dveří RC2 zde

RC3: Dveře třetí úrovně odolnosti jsou navrženy tak, aby odolaly útoku pomocí dalšího nástroje (klika, kladivo). Jsou vhodné pro bytové a rodinné domy, kanceláře a veřejné budovy. Nabídka ocelových bezpečnostních dveří RC3 zde

– RC4: Tyto dveře jsou odolné proti útoku pomocí pil a sekáčků. Jsou vhodné pro místa s vyšší potřebou zabezpečení, jako jsou banky nebo jiné finanční instituce.

– RC5: Pátá úroveň odolnosti znamená, že dveře jsou odolné proti útoku pomocí elektrických nástrojů, jako jsou vrtačky nebo pily. Jsou vhodné pro velmi citlivé prostory, jako jsou servery nebo trezory.

– RC6: Nejvyšší úroveň odolnosti. Dveře tohoto typu jsou odolné proti útoku pomocí těžkých nástrojů, jako jsou vrtačky, pily nebo sekáče a jsou vhodné pro extrémně citlivé prostory s nejvyšší potřebou zabezpečení.

RC zkratka pochází z francouzského „Resistance Classe“, což znamená „třída odolnosti“. Číslice pak označuje úroveň bezpečnosti.

BB kovo s.r.o. se věnuje výrobě ocelových bezpečnostních dveří typu RC2 a RC3

 

Ocelové bezpečnostní dveře RC2 se používají tam, kde je potřeba střední úroveň zabezpečení. Mohou být použity na následujících místech:

– Bytové a rodinné domy: Vstupní dveře těchto objektů často využívají právě takový typ dveří pro zajištění střední úrovně ochrany proti násilnému vniknutí. 

– Kancelářské prostory: Tyto dveře mohou být také užitečné pro ochranu kanceláří, kde se nachází citlivé informace nebo cenné předměty. 

– Malé podniky: Malé obchody, restaurace, kavárny a jiné podobné podniky mohou také využívat tyto dveře pro zabezpečení svých prostor. 

– Soukromé garáže: Tyto dveře mohou být také vhodné pro zabezpečení garáží, kde jsou uložena vozidla nebo jiné cenné předměty.

 Možné vlastnosti bezpečnostních dveří RC2:

Datovy zdroj 4

 

Ocelové bezpečnostní dveře RC3 se používají tam, kde je potřeba vyšší úroveň zabezpečení. Může jít například o:

– Bytové a rodinné domy: Jsou oblíbenou volbou pro vstupní dveře do bytů nebo domů, kde je potřeba zabezpečit obyvatele a jejich majetek proti násilnému vniknutí. 

– Kancelářské prostory: Využívají se také v komerčních budovách, kde je potřeba chránit cenné vybavení, dokumenty nebo informace. 

– Finanční instituce: Banky, pojišťovny a jiné finanční instituce často používají také tato bezpečnostní řešení. 

– Veřejné budovy: Mohou být instalovány také ve školách, nemocnicích, úřadech a jiných veřejných budovách, kde je potřeba zabezpečení. 

– Sklady a průmyslové objekty: V místech, kde se skladují cenné nebo nebezpečné materiály, jsou také často používány tyto dveře.  

– Servery a datová centra: Místa, kde se uchovávají citlivá data nebo informace, také často vyžadují dveře tohoto typu.

Možné vlastnosti bezpečnostních dveří RC3:

Datovy zdroj 3 1

Kam dále? Přečtěte si článek na téma ocelové dveře a jejich vlastnosti ↓

Ocelové dveře a jejich vlastnosti

V tomto článku se dozvíte o vlastnostech ocelových dveří, které nabízíme